Érvényes pályázatok: újak, kiírók szerint, érvényesség szerint, tárgymutató szerint, módosultak
Pályázatok Pályázatok
Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldése e-mailben
Vissza
Cím:
Magyar Állami Eötvös Ösztöndíj
Kiíró:
Tempus Közalapítvány
Határidő:
03/04/2025
Érvényes:
03/04/2025
Tárgymutató:
ösztöndíj mobilitási célú
Pályázhat:
minden - a pályázat benyújtásának időpontjában - 45 év alatti (45. életévét be nem töltött) magyar állampolgár, aki felsőoktatási intézményben mesterfokú (vagy azzal egyenértékű) diplomát szerzett és eddigi szakmai tevékenységével - lehetőleg a PhD vagy DLA fokozat megszerzésével, rangos publikációkkal, egyéb alkotásaival és eredményeivel - már bizonyította kiemelkedő képességét
A kiíró(k) adatai
Napi Pályázati Értesítő >>>


Magyar Állami Eötvös Ösztöndíj
Pályázati felhívás
a 2025/2026-os tanévre

A PÁLYÁZAT CÉLJA
A Magyar Állami Eötvös Ösztöndíj az 54/1994. (IV. 13.) Korm. rendelet alapján (a továbbiakban Ösztöndíj) a hazai tudományos, gazdasági és kulturális élet legtehetségesebb fiatal szakembereinek külföldi kutatói, illetve művészeti munkában való részvételét teszi lehetővé. Az ösztöndíj mobilitási célú, teljes időtartama kizárólag külföldi kutatóhelyeken, alkotóműhelyekben tölthető el.
PÁLYÁZATI FELTÉTELEK
Az ösztöndíjra pályázhat minden - a pályázat benyújtásának időpontjában - 45 év alatti (45. életévét be nem töltött) magyar állampolgár, aki felsőoktatási intézményben mesterfokú (vagy azzal egyenértékű) diplomát szerzett és eddigi szakmai tevékenységével - lehetőleg a PhD vagy DLA fokozat megszerzésével, rangos publikációkkal, egyéb alkotásaival és eredményeivel - már bizonyította kiemelkedő képességét. A korhatár emelhető a gyermek(ek) utáni ellátásban részesült pályázók számára (CSED/TGYÁS, GYED, GYES, GYET), az ellátás folyósításának hosszával.
Pályázni bármely tudományterületen és tudományágban, az alábbi két kategória egyikében lehet:
- posztdoktori kategória (a kiutazás időpontjában már PhD fokozattal rendelkező fiatal kutatók vagy DLA fokozatot szerzett művészek számára);
- predoktori kategória, melyben előnyt élveznek a posztgraduális képzésben részt vevő, disszertációjukon dolgozó PhD-hallgatók.
Amennyiben a pályázó a doktori fokozatát a pályázat beadását követően szerzi meg, javasoljuk, hogy posztdoktori kategóriában nyújtsa be a pályázatot, kiegészítve egy a tanulmányi osztály vagy a doktori iskola által kiállított, a védés várható időpontját is feltüntető igazolással, arról, hogy a fokozatszerzés folyamatban van. Nyertes pályázat esetén a fokozatszerzést tanúsító dokumentumot a támogatói okirat kiállításához, pótlólag be kell nyújtania. Ennek hiányában a pályázatot predoktoriként kezeljük tovább.
Nem pályázhatnak ösztöndíjra:
- akik állandó lakcímmel rendelkeznek a célországban;
- akiknek olyan hallgatói jogviszonyuk vagy munkaviszonyuk van a célországban, ami életvitelszerű tartózkodást igényel a célországban;
- akik a célországban életvitelszerűen tartózkodnak;
- akik nem tettek eleget TKA által korábban megítélt ösztöndíjból eredő beszámolási kötelezettségüknek.
Kettős állampolgárságú pályázók az állampolgárságot adó ország irányába csak abban az esetben nyújthatnak be pályázatot, ha életvitelszerűen Magyarországon élnek.
Az ösztöndíj indokolt esetben többször is odaítélhető.

IDŐPONT, IDŐTARTAM
Az ösztöndíj időtartama 3-6 hónap. Az időtartam szakmai okokból, munkatervvel különösen indokolt esetben, azonos tanéven belül két részletben is felhasználható a pályázati támogatás felhasználási időtartamán belül.
Felhasználási időszak
Az ösztöndíjas utak 2025. szeptember 1-től 2026. augusztus 31-ig tervezhetőek.
Az elnyert ösztöndíj a felhívásban megjelölt felhasználási időszakon belül használható fel, tehát nem halasztható a következő tanévre.
Az ösztöndíj időpontja módosítható
- a felhasználási időszakon belül,
- a fogadó intézménnyel való egyeztetés és egyetértés alapján,
- a Tempus Közalapítvány jóváhagyásával.
A PÁLYÁZATI ELJÁRÁS
A pályázatnak a következő dokumentumokat kell tartalmaznia:
1. a Tempus Közalapítvány pályázati adatlapja és az ahhoz csatolt nyilatkozatok, eredeti aláírással és keltezéssel (szkennelve) vagy ügyfélkapus azonosítással (AVDH), vagy egyéb hivatalos minősített elektronikus aláírással feltöltve.
A pályázati adatlap és nyilatkozatok a pályázati felületről tölthetők le.
Kérjük a papíron aláírt eredeti adatlap megőrzését a pályázatról szóló döntésig;
2. teljes szakmai életrajz magyarul vagy angolul;
3. publikációk jegyzéke magyar nyelven; művészek esetében a munkásságukat bemutató összeállítás;
4. a pályázónak maximum három legjobbnak ítélt, a pályázott kutatási témában megjelent, első­vagy társszerzős publikációja másolatát. Művészeknek a három legjobbnak ítélt alkotását bemutató fotót, kritikát, referenciát kell csatolni a pályázathoz;
5. két szakmailag elismert hazai vagy külföldi ajánló véleménye magyar vagy angol nyelven. Az ajánlások fejléccel és/vagy pecséttel hitelesítve, valamint eredeti aláírással vagy az eredeti aláírást kiváltó ügyfélkapus azonosítással (AVDH), vagy egyéb hivatalos minősített elektronikus aláírással ellátva fogadhatók el. A képként beillesztett aláírás nem fogadható el. Az ajánlások nem lehetnek 6 hónapnál régebbiek. A fogadólevél és az ajánlólevél aláírója nem lehet ugyanaz a személy;
6. részletes munkaterv magyar nyelven (3-15 oldal terjedelemben (lásd a munkaterv sablont itt: https: //tka.hu/palyazatok/3014/palyazati -dokumentumok);
7. fogadólevél, eredeti aláírással és pecséttel vagy fejléccel ellátva vagy egyéb hivatalos minősített elektronikus aláírással és pecséttel vagy az intézmény fejlécével ellátva, utalással a tervezett kutatás témájára és időtartamára. A benyújtott formátum legyen alkalmas a szakmai hitelesség ellenőrzésére, legyen feltüntetve az aláíró személye, funkciója, intézménye, lásd fogadólevél sablon itt: https://tka.hu/palyazatok/3014/palyazati-dokumentumok;
8. legmagasabb végzettséget igazoló dokumentum másolata;
9. a kutatás nyelvének megfelelő idegennyelv-tudást igazoló állami nyelvvizsga-bizonyítvány vagy azzal egyenértékű bizonyítvány, igazolás, azaz a nyelvtudást érdemben alátámasztó irat;
10. érintett pályázó nyilatkozata a gyermek(ek) utáni korhatárkedvezményre való jogosultságról (CSAK korhatárkedvezmény kérelmezése esetén) (lásd az űrlapot itt: https: //tka.hu/palyazatok/3014/palyazati -dokumentumok);
11. speciális költség igénylése esetén költségterv formanyomtatvány, eredeti aláírással VAGY ügyfélkapus azonosítással (AVDH). A költségterv a pályázati felületről tölthető le.
A benyújtott pályázatokat a Tempus Közalapítvány formailag ellenőrzi. A pályázati határidőig nem véglegesített pályázatokat a rendszer automatikusan törli.
A TKA javításra visszaküldheti a pályázatot. A pályázat kijavítására egy alkalommal van lehetőség. Ha a pályázó a javítást is hibásan, hiányosan teljesíti, a hiányosságokat nem pótolja a felszólításban meghatározott határidőn belül, a hibás, hiányos pályázat további vizsgálat nélkül elutasítható.
A formailag megfelelt pályázatokat két-két független, külső szakértő értékeli az alábbi szempontsor alapján. Az öt szempontra összesen 50 pont, azaz a két szakértőtől összesen 100 pont kapható.
A támogatott pályázatok esetében a támogatás időtartamáról a Tempus Közalapítvány a szakértőket bevonva dönt.
A pályázatokról a Tempus Közalapítvány Kuratóriuma várhatóan 2025 június-júliusában dönt. Azonos pontszámú pályázatok esetén előnyben részesül az, aki még nem kapott Magyar Állami Eötvös Ösztöndíjat. Ezen felül, azonos pontszám esetén a támogatás sorrendjét a munkaterv minősége és a kutatási téma értékelése szempontra, majd a pályázó szakmai háttere szempontra kapott pontszámok döntik el.
A döntésről szóló értesítőt a pályázók a pályázati rendszerben érik el.
A Tempus Közalapítvány pályázati programjaiban a döntések ellen - sem méltányossági, sem más alapon - fellebbezésre nincs lehetőség. A döntésre vonatkozóan a döntés kézhezvételét követő 30 napon belül van lehetőség kifogás benyújtására a maeo@tpf.hu címen.
A pályázati eljárás bárminemű illetéktelen befolyásolása automatikus kizárást eredményez.
AZ ÖSZTÖNDÍJ MÉRTÉKE
A Tempus Közalapítvány az ösztöndíjas külföldi megélhetéséhez, szállásához, munkájának kiadásaihoz ad anyagi támogatást, és az ösztöndíjas egyszeri oda-vissza útiköltségéhez is hozzájárul útiköltség­átalány formájában. Az alaptámogatás, szállástámogatás és az útiköltség-átalány támogatás összegével tételesen elszámolni nem kell.

Amennyiben a pályázó munkatervéhez, kutatásaihoz elengedhetetlenül szükséges speciális dologi költségekre szeretne támogatást kérni, ezeket a tervezett kiadásokat az erre a célra szolgáló költségtervben részletesen fel kell tüntetnie, csakúgy, mint az esetleges vízum- és biztosítási költségeket. Az indoklással nem ellátott igényeket automatikusan elutasítjuk.
A speciális dologi költség alapesetben a munkaterv megvalósításához szükséges kellékek beszerzését, a különböző munkagépek, -eszközök (laboreszközök, kellékek stb.) használatának díját hivatott fedezni.
Nem kérhető támogatás könyvek, folyóiratok előfizetésére, eszközbeszerzés jellegű költségekre (pl. számítógép, laptop, kamera stb. vásárlására), megélhetési, szállás-, vagy utazási költségekre. Az igény jogosságáról a Tempus Közalapítvány szakértők bevonásával a pályázat elbírálásával egyidejűleg és egyedileg dönt. A speciális dologi költségekre megítélt összeggel a pályázónak hazaérkezése után tételesen el kell számolnia az eredeti számlák, bizonylatok benyújtásával.
A PÁLYÁZAT BENYÚJTÁSÁNAK MÓDJA
A pályázatot a Tempus Közalapítvány online pályázati felületén kell benyújtani a következőképpen:
- Az online pályázati felületre (http://palyazat.tpf.hu/) felhasználói névvel és jelszóval regisztrálni kell.
- Regisztráció után az Elérhető pályázatok alatt választható ki a Magyar Állami Eötvös
Ösztöndíj.
- Az online pályázáshoz szükséges technikai útmutató honlapunkon található
(https://tka.hu/palyazatok/3014/palyazati-dokumentumok).
- Felhívjuk figyelmüket arra, hogy a pályázatok szakmai értékelése az online rendszerben megadott adatok és pályázati dokumentumok alapján történik, ezért kérjük, hogy a rendszerbe mindent (pl. szakmai életrajz, publikációk szkennelt részlete) hiánytalanul töltsön fel. (Az Egyéb dokumentumok mező igény szerint bővíthető.)
Magyar Állami Eötvös Ösztöndíjra pályázati fordulónkként egy pályázat nyújtható be. Ha többet nyújt be, a legutolsót tekintjük érvényesnek.
Kettős finanszírozás nem lehetséges, azonos időszakra több TKA által kezelt magyar állami vagy EU-s ösztöndíjat nem használhat fel a pályázó. Egyéb, nem TKA által kezelt magyar állami vagy nem EU-s kiegészítő jellegű ösztöndíjat azonban az ösztöndíjas igénybe vehet a megpályázott tevékenységre és időtartamra.

Pályázati határidő: 2025. március 4., kedd, 16 óra
(online pályázati rendszer zárása)
Kizárólag teljes pályázati anyagot áll módunkban fogadni. A pályázati határidőt
követően nincs lehetőség hiánypótlásra, dokumentumok utólagos csatolására.
EGYÉB TUDNIVALÓK, BESZÁMOLÓ
Az ösztöndíjas a pályázati adatlap aláírásával nyilatkozik arról, hogy a benyújtott pályázatban foglalt adatok, információk teljes körűek, valódiak és hitelesek.
A nyertes pályázók számára a Tempus Közalapítvány az ösztöndíjas időszak megkezdése előtt támogatói okiratot állít ki, mely tartalmazza az ösztöndíj felhasználásának feltételeit. Az ösztöndíjas időszak megkezdése után nem lehetséges a támogatói okirat kiállítása, e nélkül nem jogosult ösztöndíjra. Az ösztöndíjasok munkajogi és biztosítási ügyeiket maguk intézik. A vízumügyintézéshez az elnyert ösztöndíjról igazolást igényelhető.
Az ösztöndíjasnak visszatérését követően egy hónapon belül szakmai beszámolót kell készítenie, és egy, a fogadó intézmény által kiállított időtartam-igazolást (letölthető sablon: https://tka.hu/palyazatok/3014/palyazati-dokumentumok) kell elküldenie. A nem megfelelő dokumentumok, illetve a benyújtás elmulasztása esetén az ösztöndíjas automatikusan kizárja magát a további pályázati lehetőségekből és köteles visszafizetni a támogatást a támogatói okiratban foglaltak szerint.
Ezen túlmenően - felkérés esetén - a Tempus Közalapítvány és vele együttműködésben más tudományos intézetek által szervezett konferencián tartott előadás keretében is be kell számolnia az ösztöndíjas tanulmányút eredményeiről.
A nyertes ösztöndíjasok munkatervének címét, az elnyert támogatás összegét és az ösztöndíjas időszak végén írt szakmai beszámolóját a Tempus Közalapítvány a honlapján megjelenteti.
Ha a pályázó az ösztöndíjat nem tudja, vagy nem kívánja a támogatási döntés szerint meghatározott pályázati időszakban igénybe venni, csak új pályázat benyújtásával tudja azt megpályázni a következő tanévre. Ha már történt ösztöndíjas támogatás-kifizetés, szakmai teljesítés hiányában az Ösztöndíjasnak visszafizetési kötelezettsége keletkezik.
PUBLIKÁCIÓK
Az ösztöndíjas kötelezettséget vállal arra, hogy minden, általa szerzőként, társszerzőként jegyzett magyar vagy idegen nyelvű publikációban, szakdolgozatban, disszertációban stb., amely részben vagy egészben az ösztöndíjas tanulmányút eredményeképpen született, feltünteti, hogy az a magyar állam által finanszírozott Magyar Állami Eötvös Ösztöndíj támogatásával készült.

AZ ÖSZTÖNDÍJ MINT JÖVEDELEM
Az 1995. évi CXVII. törvény 1. sz. melléklet 4.7.c pont értelmében a két- és többoldalú nemzetközi megállapodások alapján, valamint európai uniós és hazai költségvetési forrásból finanszírozott nemzetközi oktatási, képzési, kutatásfejlesztési és kulturális mobilitási programok keretében belföldi és külföldi magánszemélyek részére folyósított ösztöndíj, egyéb juttatás, vagy nyújtott kedvezmény adómentes jövedelemnek minősül.
ELÉRHETŐSÉGEINK:
Cím: 1077 Budapest, Kéthly Anna tér 1.
Levelezési cím: 1438 Budapest 70, Postafiók: 508.
Web: https://tka.hu/palyazatok/3004/magyar-allami-eotvos-osztondij
E-mail cím: maeo@tpf.hu
Kuratóriumi döntés a pályázati felhívásról: 2024. november 14.
A pályázati felhívás megjelenésének dátuma: 2024. november 25.





Ingyenes e-mail tanfolyam
Legalább ennyit a
forrásteremtésről címmel
Magam csináljam vagy bízzak meg egy szakembert?  Akármelyik utat választja van egy minimum, amit mindenképpen tudnia kell.
Ha Ön(ök) csinálják, akkor magától értetődő, hogy érteni kell hozzá, ha mást bíznak meg, akkor annyi tudásra lesz szükségük, hogy tudjanak megrendelni és átvenni.
Ezt a tudást szerezheti meg ezen a tanfolyamon, ami egyben jó alap arra, hogy ha saját maga vág bele könnyű legyen hozzátanulni.

Ne csak olvassa és nézze (filmek is lesznek a leckékben), csinálja is.
A forrásteremtésnél ezt alig kell magyarázni, hiszen elméletben forrást szerezni enyhén szólva marhaság.
Ezért arra kérem, hogy az egyes levelekben olvasottakat azonnal valósítsa meg a gyakorlatban.
Ne feledje, akármilyen kis lépés sokkal többet ér, mint az álldogálás a rajtvonalnál...
Az egyes leckéket e-mailben kapja meg, hetente egyet.
Jó tanulást és eredményes forrásszerzést kívánok!
Huszerl József szerkesztő
Itt iratkozhat fel

Távoktatási tanfolyamaink







Hírek a Főoldalról


Ingyenes hírlevelünkre
itt iratkozhat fel









Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldáse e-mailben
Vissza
Felhasználási feltételek
Adatvédelem
Levél a szerkesztőnek
Médiaajánlat
Impresszum