Érvényes pályázatok: újak, kiírók szerint, érvényesség szerint, tárgymutató szerint, módosultak
Pályázatok Pályázatok
Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldése e-mailben
Vissza
Cím:
Hívószó: szerelem
Kiíró:
Magyarországi Evangélikus Egyház
Határidő:
06/02/2025
Érvényes:
06/02/2025
Tárgymutató:
a szerelem és a párkapcsolat témáját körüljáró alkotások
Pályázhat:
Korcsoportok
- 5–6. osztály
- 7–8. osztály
- 9–10. osztály
- 11–12. osztály
- Egyetemista
A kiíró(k) adatai
Napi Pályázati Értesítő >>>


A Magyarországi Evangélikus Egyház Gyülekezeti és Missziói Osztálya különleges pályázatot hirdet A házasság és az elköteleződés évében fiatalok számára „Hívószó: szerelem” címmel.

„Nincs édesebb, kedvesebb, szívmelengetőbb kötelék, közösség és társulás, mint a jó házasság,
ahol a házasfelek békében és egyetértésben élnek.”
(Luther Márton)
A Magyarországi Evangélikus Egyház Gyülekezeti és Missziói Osztálya meghirdeti Hívószó: szerelem elnevezésű pályázatát evangélikus gyülekezetek vagy evangélikus oktatási intézmények 5–12. osztályos fiataljai, valamint egyetemisták számára. A felhívás keretében olyan több műfajban megjelölt alkotásokat várunk, amelyek a szerelem és a párkapcsolat témáját járják körül, művészi módon kifejezve az emberi kapcsolatok szépségét, kihívásait és mélységeit a keresztény hit fényében. A pályázat kiírói olyan pályaműveket várnak, amelyek jellemzője az eredetiség és a kreativitás. Fontos, hogy megjelenjen vagy kifejeződjön bennük a személyes érintettség, valamint a pályamű elkészítői alkalmazzanak a megszokottól eltérő formákat.
Korcsoportok
- 5–6. osztály
- 7–8. osztály
- 9–10. osztály
- 11–12. osztály
- Egyetemista
Nevezés
- egyénileg
- csoportosan

Kategóriák
1, Hogyan fejezed ki a szerelmet? - A kategórián belül olyan alkotásokat várunk, amelyek a szerelem, a párkapcsolat és az elköteleződés mélységeire reflektálnak. Mit jelent számodra szeretni, kötődni, hűségesnek lenni? Legyen szó beteljesült vagy beteljesületlen szerelemről, házasságról, elválásról, egy párkapcsolati mélypontról vagy az elköteleződés szépségéről - oszd meg a történetedet művészi formában!
- Irodalom: lehet novella (max. tízezer karakter szóközzel együtt), dalszöveg, esszé (max. tízezer karakter szóközzel együtt), napló (max. tízezer karakter szóközzel együtt), vers (klasszikus rímelésű, szabadvers, haiku stb.).
- Képző-, ipar- és fotóművészet: az alkotásokról fényképes reprodukciót kérünk.
- Zene: nemcsak énekelt, hanem lehet instrumentális is.
- Videó: a szerelem kifejezésének számtalan módja létezik. A történelem során a művészet mindig is fontos eszköze volt az érzelmek kifejezésének - gondoljunk a régi szerelmes dalokra, táncokra vagy akár színházi jelenetekre. Most itt a lehetőség, hogy te is megmutasd, mit jelent számodra a szerelem! Várjuk a legkülönbözőbb műfajú (pl. slam poetry, rap, tánc, monológ, némafilm, pantomim, báb, színdarab, rövidfilm stb.) alkotásokat, 2–10 perces terjedelemben.
2. „Bibliai szerelmek” - Ebben a kategóriában a pályázók művészi formában dolgozhatják fel a Biblia híres házaspárjainak történeteit. Hogyan éltek és szerettek ők? Milyen kihívásokkal szembesültek, és hogyan maradtak hűségesek egymáshoz és Istenhez? A történetek bemutathatják a szerelem, az elköteleződés és a hit kapcsolatát Ádám és Éva, Ábrahám és Sára, Jákób és Ráhel, Ruth és Boáz, Mária és József vagy más bibliai párok példáján keresztül. A pályázók saját értelmezésükben mutathatják be a bibliai házaspárok történeteit - lehet hűséges feldolgozás, modern átirat vagy akár személyes reflexió is.
- Irodalom: novella (max. tízezer karakter szóközzel együtt), dalszöveg, esszé (max. tízezer karakter szóközzel együtt), napló (max. tízezer karakter szóközzel együtt), vers (klasszikus rímelésű, szabadvers, haiku stb.).
- Képző-, ipar- és fotóművészet: az alkotásokról fényképes reprodukciót kérünk.
- Zene: énekelt vagy instrumentális formában is feldolgozható a bibliai szerelmek témája.
- Videó: dramatizált jelenetek, slam poetry, tánc, monológ, némafilm, pantomim, báb, színdarab, rövidfilm stb., 2–10 perces terjedelemben.
3. A reformáció egyik legkülönlegesebb házassága - Wittenbergben nagy feltűnést keltett, amikor 500 éve, 1525. június 13-án Luther Márton és Bóra Katalin összeházasodtak. A reformátor barátai közül többen próbálták lebeszélni őt erről a lépésről - Melanchthon például „szerencsétlen cselekedetként” értékelte a házasságot. Luther azonban nem csupán személyes döntésként tekintett erre a frigyre, hanem a reformáció tanításainak gyakorlati példájaként is. Kapcsolatuk sokak számára szokatlan volt, és a kortársak közül többen gúnyolták őket - számtalan gúnyvers és karikatúra készült róluk. Ennek ellenére házasságuk erős és példaértékű maradt. Ebben a kategóriában a pályázók Luther Márton és Bóra Katalin házasságának történetét dolgozhatják fel művészi formában. Hogyan alakult kapcsolatuk? Milyen kihívásokkal kellett szembenézniük, és hogyan hatott a hitük a házasságukra? A reformáció egyik legkülönlegesebb házasságának bemutatásán keresztül a pályázók megmutathatják, mit jelentett a szerelem, az elköteleződés és a közös hit az ő életükben - és mit jelenthet ma. A pályázók történelmi hűséggel vagy akár kreatív újraértelmezéssel is feldolgozhatják Luther és Bóra kapcsolatát - bemutathatják a mindennapjaikat, levelezésüket, küzdelmeiket és szeretetüket egyaránt.
- Irodalom: novella (max. tízezer karakter szóközzel együtt), dalszöveg, esszé (max. tízezer karakter szóközzel együtt), napló (max. tízezer karakter szóközzel együtt), vers (klasszikus rímelésű, szabadvers, haiku stb.).
- Képző-, ipar- és fotóművészet: az alkotásokról fényképes reprodukciót kérünk.
- Zene: énekelt vagy instrumentális művek, amelyek Luther és Bora kapcsolatának érzelmeit és mélységeit közvetítik.
- Videó: dramatizált jelenetek, slam poetry, tánc, monológ, némafilm, pantomim, báb, színdarab, rövidfilm stb., 2–10 perces terjedelemben.
4. „Házasság generációkon át” - Ebben a kategóriában a pályázók írásban, podcast vagy videó formájában mutathatják be szüleik, nagyszüleik vagy más, számukra példát jelentő házaspár történetét. Különös hangsúlyt kapnak az egyházi esküvőkhöz, valamint az egyházi közösséghez kötődő emlékek. Fontos, hogy a történetek hitelesek legyenek, és valódi élethelyzeteket, érzéseket, kihívásokat és örömöket mutassanak be. A pályázóknak lehetőségük van arra, hogy saját szemszögükből meséljenek el egy-egy kapcsolatot, személyes emlékek, visszaemlékezések vagy akár interjúk alapján. Terjedelem: max. tízezer karakter szóközzel együtt.
A pályázat feltételei
Egy pályázó több kategóriában is indulhat. Egy pályázó egy adott kategóriában maximum három, általa készített munkával jelentkezhet. Határidőn túl beérkezett pályamunkákat nem tudunk elfogadni. A pályázó csak saját alkotással pályázhat, amelyhez a mesterséges intelligencia használata megengedett. Utóbbi esetben a pályázat beadási felületén ezt kérjük feltüntetni.
Beküldési határidő
2025. június 2., hétfő éjfél
Díjazás
A zsűri külön díjazza az egyéni és csoportos nevezőket, kategóriánként három ajándékcsomagot adva át. A díjazottak az alábbi lehetőségek közül választhatnak:
Fődíj:
- Két napra szóló belépő a 2025-ös Művészetek Völgye fesztiválra
- Szabadulószoba-utalvány
További díjak:
- Páros mozijegy
- Páros állatkerti belépő
- Páros Tropicarium-belépő
- Társasjáték-utalvány
- Családi belépő a bakonybéli Pannon Csillagdába
A zsűri fenntartja a jogot arra, hogy egyes kategóriákban - elegendő nevezés vagy megfelelő színvonal híján - ne válasszon nyerteseket, de arra is jogot formál, hogy egyes kategóriákban akár egyszerre több díjat is kiosszon helyezésenként.
A zsűri tagjai: Németh Zoltán (osztályvezető, MEE OI Gyülekezeti és Missziói Osztály), Varga Márta (osztályvezető, MEE OI Nevelési és Oktatási Osztály), Cselovszky Klára (teológus-lelkész szakos hallgató, Evangélikus Hittudományi Egyetem), Somogyvári Júlia (Szélrózsa-koordinátor, MEE OI Gyülekezeti és Missziói Osztály).
Eredményhirdetés: 2025. június 30.
Nyilvánossági és szerzői jogok
A pályázat kiírója a pályázatra beküldött pályaműveket kizárólag a pályázathoz és a kiállítás rendezvényeihez, valamint kommunikációjához használja fel térítésmentesen egy évig. A pályaművek minden további online vagy offline kiállításon, publikáláson és egyéb eseményen való felhasználásához a pályázó írásbeli beleegyezése szükséges. A pályázó ezenkívül tudomásul veszi azt is, hogy a beadott alkotás elkészítésével vagy azok nyilvános bemutatásával (publikálásával, kiállításával) okozott személyiségi és szerzői jogsértésekért minden felelősség a pályázót (szerzőt) terheli, beleértve a jogsértéssel bekövetkező anyagi kárt is.
https://gyulmisz.lutheran.hu/hivoszo-szerelem





Ingyenes e-mail tanfolyam
Legalább ennyit a
forrásteremtésről címmel
Magam csináljam vagy bízzak meg egy szakembert?  Akármelyik utat választja van egy minimum, amit mindenképpen tudnia kell.
Ha Ön(ök) csinálják, akkor magától értetődő, hogy érteni kell hozzá, ha mást bíznak meg, akkor annyi tudásra lesz szükségük, hogy tudjanak megrendelni és átvenni.
Ezt a tudást szerezheti meg ezen a tanfolyamon, ami egyben jó alap arra, hogy ha saját maga vág bele könnyű legyen hozzátanulni.

Ne csak olvassa és nézze (filmek is lesznek a leckékben), csinálja is.
A forrásteremtésnél ezt alig kell magyarázni, hiszen elméletben forrást szerezni enyhén szólva marhaság.
Ezért arra kérem, hogy az egyes levelekben olvasottakat azonnal valósítsa meg a gyakorlatban.
Ne feledje, akármilyen kis lépés sokkal többet ér, mint az álldogálás a rajtvonalnál...
Az egyes leckéket e-mailben kapja meg, hetente egyet.
Jó tanulást és eredményes forrásszerzést kívánok!
Huszerl József szerkesztő
Itt iratkozhat fel

Távoktatási tanfolyamaink







Hírek a Főoldalról


Ingyenes hírlevelünkre
itt iratkozhat fel









Nyomtatóbarát változat
A pályázat linkjének elküldáse e-mailben
Vissza
Felhasználási feltételek
Adatvédelem
Levél a szerkesztőnek
Médiaajánlat
Impresszum